Hotel ** SOREA HUTNÍK II

  • 059 53, Tatranské Matliare
  • GPS: E 20° 17' 13" N 49° 10' 40"
  • Mapa
Online rezervácia

O možnosti pobytu v hoteli SOREA HUTNÍK II. sa informujte na hutnik@sorea.sk, alebo na CK SOREA obchod@sorea.sk.  Momentálne sa príjmajú objednávky na pobyty len do hotela SOREA HUTNÍK I.  

   

     

Aktuálne informácie a zaujímavosti z Hotela SOREA HUTNÍK I/II nájdete aj na našej Facebook stránke preklikom na Hotel SOREA HUTNÍK.


Lokalita  

Okolie hotela 

Hotel ** SOREA HUTNÍK II sa nachádza v peknom a tichom prostredí Tatranských Matliarov, pod úpätím Lomnického štítu, necelé 2 km od Tatranskej Lomnice a je vhodným východiskom pre túry do východnej časti Vysokých Tatier. Hotel SOREA Hutník je vyhľadávaným dovolenkovým miestom vďaka svojej tichej a atraktívnej polohe a predovšetkým vďaka širokej ponuke doplnkových a športovo-relaxačných služieb. V blízkosti hotela sa nachádza národná prírodná rezervácia Pramenište, ktorá chráni najzachovalejší borovicovo-brezový porast v tatranskej oblasti. Vysokohorské klimatické podmienky priaznivo pôsobia na organizmus človeka a majú liečivé účinky pri ochorení dýchacích ciest.

Ubytovacie služby

Izby v budove Hutník II nie sú rekonštruované. Dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek sú štandartne vybavené a väčšina izieb má balkón. V hoteli je možné ubytovanie so psom za poplatok.

Hotel ** SOREA HUTNÍK II je ocenený Certifikátom "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám" v rámci projektu "Vstúpte s dieťaťom". Platnosť certifikácie je na základe skutočného stavu hodnotených služieb kontrolovaná Úniou materských centier. 

 

V hoteli je možnost si zapožičať detskú stoličku v reštaurácii. Pre deti sa nachádza v hoteli 
detský kútik s nábytkom, omaľovánky a pastelky, detský domček, hračky, nástená tabuľa
na kreslenie s kriedami a iné.
Taktiež je možnosť zapožičanie spoločenských hier ALBI / Európa, Slovensko, Svet,
Bobria banda, Ubongo, Osadníci z Katanu, 6 berie, Moje prvé obrázky v kocke.../,
karty, pexeso, človeče nehnevaj sa, šachy, alebo športové potreby ako sú lopty
(futbal, basketbal, volejbal či detské lopty), hokejky a loptičky na florbal, badminton a iné.
V letnej sezóne staršie deti využijú minigolf pred hotelom, vonkajšie ihrisko, stolný tenis,
gulečník, či súboj v automatickom dvojdráhovom BOWLING centre.
 

Gastronomické služby

Gastronomické služby poskytuje hotelová reštaurácia s bohatou ponukou jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Raňajky sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov, obedy a večere sú servírované – ponuka výberu zo 4 až 5 jedál vrátane vegetariánskeho menu. Klienti ubytovaní v hoteli ** SOREA HUTNÍK II. majú stravovanie v reštaurácii hotela *** SOREA HUTNÍK I. Príjemné posedenie a širokú ponuku nápojov poskytuje aperitív bar. Hotel disponuje aj priestormi vhodnými na usporiadanie konferencií, seminárov, školení.

 

Doplnkové služby

Bowling centrum

V hoteli je hosťom k dispozícii krytý plavecký bazén (15 x 6 m), sauna, klasické masáže,morský kúpeľ, BOWLING centrum, posilňovňa, telocvičňa, stolný tenis, biliard, gulečník, minigolf, herňa pre deti, ihrisko. Hotel štandardne poskytuje informačné služby, predaj pohľadníc, známok a dalšieho tovaru, požičiavanie sušičov na vlasy a žehličiek. Parkovisko pri hoteli je nestrážené a bez poplatku. V areáli hotela sa nachádza lyžiarsky vlek pre deti i začiatočníkov. 

V letnej sezóne sú Tatranské Matliare ideálnym východiskom pre menej náročné vychádzky po okolitých lesných cestičkách a výlety do Tatranskej Kotliny, Tatranskej Lomnice, na Medvediu lúku, ale aj pre vysokohorské túry do doliny Zeleného plesa, na Kopské sedlo, Jahňací štít a do doliny Bielej vody. V neďalekej Tatranskej Lomnici sa nachádza aj nástupná stanica kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso, s možnosťou prestupu na visutú lanovku na Lomnický štít. Okolie ponúka vhodné trasy pre cykloturistiku, v blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko.

Milovníkom zimných športov sú k dispozícii neďaleké lyžiarske strediská v Tatranskej Lomnici, na Skalnatom Plese alebo Ždiari. Kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice je prístupné Skalnaté pleso a Lomnický Štít. Okolie hotela je vhodné na bežecké lyžovanie.

Ďalšie informácie o doplnkových službách a možnostiach trávenia voľného času nájdete v časti Hotelové služby.

 

 

 

Ďalšie fotografie z priestorov hotela a z jeho okolia nájdete v sekcii Galéria.