Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

Objavte krásy severného Spiša a Pienin

Objavte krásy severného Spiša a Pienin

Spiš patrí medzi turisticky najatraktívnejšie miesta nielen na Slovensku, ale v celej strednej a východnej Európe. Tento región je popretkávaný unikátnymi historickými pamiatkami a prírodnými zákutiami európskeho i svetového významu, skvelou gotikou a na svoje si tu v každom ročnom období určite prídu aj milovníci prírody a vyznavači horských športov.
Keď sa dostanete do okolia Starej Ľubovne, určite nevynechajte tretí najnavštevovanejší hrad na Slovensku – Ľubovniansky hrad. V minulosti bol významným miestom pre kráľovské rodiny v Európe. Krásne sú panoramatické výhľady z veže Ľubovnianskeho hradu. Práve tu bol kedysi väznený aj slávny dobrodruh, cestovateľ, vojak a kráľ Madagaskaru – Móric Beňovský. Ľubovnianske podhradie dopĺňa Stredoveký vojenský tábor. Miesto, kde ucítite silu výstrelu z dela a ovzduším sa preženie dymový oblak spáleného pušného prachu. 

Región severného Spiša a Pienin má veľa prírodných lákadiel a je ako stvorený na pešiu turistiku. Nachádza sa tu 222 kilometrov značených turistických chodníkov od skalných bral Pienin až po zelené poľany Ľubovnianskej vrchoviny a Spišskej Magury. Sú ideálnym miestom na ľahké a stredne náročné túry. Počas výletov do najmenšieho národného parku na Slovensku môžu návštevníci splaviť rieku Dunajec, a to najväčším prielomom v strednej Európe. Veľkým zážitkom je splav rieky na tradičných goralských pltiach, ale pre lepší adrenalín je možné na rieke aj raftovať. Aj názov oblasti – Pieniny – pochádza od rieky, ktorá sa tu krásne pení.

Navštívte aj vy túto klenotnicu krásy i pamiatok Slovenska a doprajte si relaxačný oddych v náručí malebnej novoľubovnianskej doliny a Hotela SOREA ĽUBOVŇA.

Prečo navštíviť severný Spiš a Pieniny – pdf dokument


Objednať pobyt

Objednávka

Po vyplnení formulára vás budeme spätne kontaktovať emailom.
Objavte krásy severného Spiša a Pienin

Vaše kontaktné údaje

Dátum rezervácie
* Povinné údaje