Hotel *** SOREA HUTNÍK

  • 059 53, Tatranské Matliare
  • GPS: E 20° 17' 8.5" N 49° 10' 36"
  • Mapa
Online rezervácia

Vážení klienti hotela SOREA HUTNÍK,
spustili sme pre vás nový online rezervačný systém, kde máte možnosť rezervácie pobytu s doplnkovými službami a relax službami. Jednoduchosťou a komplexnosťou systému bude pre vás dovolenka na Slovensku v hoteloch SOREA dostupnejšia.

Prajeme Vám krásne zážitky pri pobyte v našom rodinami obľúbenom hoteli, v tichej lokalite Tatranských Matliarov a s krásnym panoramatickým výhľadom na majestátne štíty Vysokých Tatier! Prípadné otázky ohľadom letných a jesenných pobytov môžete naďalej zasielať priamo na recepciu hotela - hutnik@sorea.sk, alebo na CK SOREA - obchod@sorea.sk, kde vám budú naši pracovníci ochotne k dispozícii.

   

      

Zrekonštruovaný bazén, dvojdráhové Bowling centrum, minigolf, telocvičňa, rôzne varianty ubytovania, vynikajúca kuchyňa - prezrite si naše VIDEO v obrázku v pravo 

 


 

  

   


Aktuálne informácie a zaujímavosti z Hotela SOREA HUTNÍK nájdete aj na našej Facebook stránke preklikom na Hotel SOREA HUTNÍK.

Lokalita

Virtuálna prehliadka 

Kongres a relax Hotel *** SOREA HUTNÍK sa nachádza v peknom a tichom prostredí Tatranských Matliarov, pod úpätím Lomnického štítu, necelé 2 km od Tatranskej Lomnice a je vhodným východiskom pre túry do východnej časti Vysokých Tatier. Hotel SOREA HUTNÍK je vyhľadávaným dovolenkovým miestom vďaka svojej tichej a atraktívnej polohe a predovšetkým vďaka širokej ponuke doplnkových a športovo-relaxačných služieb. V blízkosti hotela sa nachádza národná prírodná rezervácia Pramenište, ktorá chráni najzachovalejší borovicovo-brezový porast v tatranskej oblasti. Vysokohorské klimatické podmienky priaznivo pôsobia na organizmus človeka a majú liečivé účinky pri ochorení dýchacích ciest. V dávnych kúpeľoch v Tatranských Matliaroch sa liečilo mnoho známych osobností. Od decembra 1920 do augusta 1921 sa v osade liečil aj na pľúcnu tuberkulózu spisovateľ Franz Kafka. Na jeho pamiatku 16. augusta 2001 tu odhalili pamätnú tabuľu s jeho portrétom, ktorú nájdete pod Hotelom SOREA HUTNÍK.

Ubytovacie služby

Virtuálna prehliadka

Ubytovať sa je možné v apartmánoch, v jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek alebo v rodinných izbách. Izby sú vybavené kúpeľňou, WC, telefónom, TV prijímačom so SAT programom a väčšina izieb má balkón. V hoteli je možné ubytovanie so zvieraťom za poplatok. Bezplatné WiFi pripojenie v celom hoteli.

 

 

Hotel *** SOREA HUTNÍK  je ocenený Certifikátom "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám" v rámci projektu "Vstúpte s dieťaťom". Platnosť certifikácie je na základe skutočného stavu hodnotených služieb kontrolovaná Úniou materských centier.

V hoteli je možnost si zapožičať detskú stoličku v reštaurácii. Pre deti sa nachádza v hoteli detský kútik s nábytkom, omaľovánky a pastelky, detský domček, hračky, nástená tabuľa na kreslenie
s kriedami a iné. Taktiež je možnosť zapožičanie spoločenských hier ALBI / Európa, Slovensko, Svet, Bobria banda, Ubongo, Osadníci z Katanu, 6 berie, Moje prvé obrázky v kocke.../, karty, pexeso,
človeče nehnevaj sa, šachy, alebo športové potreby ako sú lopty (futbal, basketbal, volejbal či detské lopty), hokejky a loptičky na florbal, badminton a iné. V letnej sezóne staršie deti využijú minigolf pred hotelom, vonkajšie ihrisko, stolný tenis, gulečník, či súboj v automatickom dvojdráhovom BOWLING centre.

Gastronomické služby

Gastronomické služby poskytuje hotelová reštaurácia s bohatou ponukou jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Raňajky a večere sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov, servírované obedy sú servírované s možnosťou výberu. Príjemné posedenie a širokú ponuku nápojov poskytuje aperitív bar

Doplnkové služby

Bowling centrum    

V hoteli je hosťom k dispozícii krytý plavecký bazén (15 x 6 m), sauna, infrasauna, klasické masáže, morský kúpeľ, BOWLING centrum, posilňovňa, telocvičňa, stolný tenis, biliard, gulečník, minigolf, herňa pre deti, ihrisko. Hotel štandardne poskytuje informačné služby, predaj pohľadníc, známok a ďalšieho tovaru, požičiavanie sušičov na vlasy a žehličiek. Parkovisko pri hoteli je nestrážené a bez poplatku. V areáli hotela sa nachádza lyžiarsky vlek pre deti i začiatočníkov. 

V letnej sezóne sú Tatranské Matliare ideálnym východiskom pre menej náročné vychádzky po okolitých lesných cestičkách a výlety do Tatranskej Kotliny, Tatranskej Lomnice, na Medvediu lúku, ale aj pre vysokohorské túry do doliny Zeleného plesa, na Kopské sedlo, Jahňací štít a do doliny Bielej vody. V neďalekej Tatranskej Lomnici sa nachádza aj nástupná stanica kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso s možnosťou prestupu na visutú lanovku na Lomnický štít. Okolie ponúka vhodné trasy pre cykloturistiku, v blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko.

Milovníkom zimných športov sú k dispozícii neďaleké lyžiarske strediská v Tatranskej Lomnici, na Skalnatom Plese alebo v Ždiari. Kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice je prístupné Skalnaté pleso a Lomnický Štít. Okolie hotela je vhodné na bežecké lyžovanie.

Ďalšie informácie o doplnkových službách a možnostiach trávenia voľného času nájdete v časti Hotelové služby.  

 

Ďalšie fotografie z priestorov hotela a z jeho okolia nájdete v sekcii Galéria.