Hotel *** SOREA TRIGAN

  • 059 85, Štrbské Pleso
  • GPS: E 20° 3' 57" N 49° 6' 56"
  • Mapa
Online rezervácia

Vážení klienti hotela SOREA TRIGAN,
V priebehu najbližších mesiacov pripravujeme pre vás nový online rezervačný systém, kde budete mať v ponuke jednoduchší spôsob online rezervácie pobytov v hoteloch SOREA aj s doplnkovými službami, či wellness službami. Chceme vás poprosiť o trpezlivosť, kým sa doladia všetky funkcionality systému a prosíme vás zatiaľ o rezerváciu letných pobytov (od 6.5.2024) hotela SOREA TRIGAN cez objednávkové formuláre, ktoré nájdete pod každým zverejneným produktovým balíkom, resp. cez kontaktný formulár na stránke hotela SOREA TRIGAN.

Prajeme Vám krásne zážitky pri pobyte v našom wellness hoteli, v klimaticky najčistejšom prostredí na Slovensku, na Štrbskom plese! Rezervácie na jarné, letné a jesenné pobyty môžete posielať priamo na recepciu hotela - trigan@sorea.sk, alebo na CK SOREA - obchod@sorea.sk.  

     

 

Prezrite si naše VIDEO a ponorte sa do interiéru hotela SOREA TRIGAN a do centra "WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU" 

Virtuálna prehliadka hotela SOREA TRIGAN     

Čo je TRIGAN?

Nazýva sa tak časť hrebeňa klesajúceho z Hrebeňa Bášt, resp. posledného jeho vrchola Patrie, v nadmorskej výške 1 481 m. Je to zalesnený hrebeň, končiaci nad bývalým Liečebným domom Helios, ktorým prebieha červeno značená magistrála od Štrbského Plesa ku Popradskému plesu. Tento samoobslužný peší náučný chodník pripravili ŠL TANAP-u pod názvom „Lesom medzi plesom a plesom“. Pôvodný chodník bol založený v roku 1970. Je dlhý necelé štyri kilometre a vedie cez chrbát Trigana. Prejsť sa dá približne za 1,5 hodiny. Počas štrnástich zastavení sa turista dozvie veľa podrobností o tom, že les nie sú iba stromy, ale aj živočíchy a rastliny žijúce v ňom.

Lokalita

Kongres a wellness Hotel *** SOREA TRIGAN je situovaný v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier pri Novom Štrbskom plese na území Tatranského národného parku, ktorý je najvýznamnejšou prírodnou rezerváciou na Slovensku. Štrbské Pleso je významným turisticko-športovým centrom a zároveň najvyššie položeným liečebným miestom Vysokých Tatier.

 

Ubytovacie služby

Virtuálna prehliadka apartmán

Hotelovým hosťom sú k dispozícii pohodlne zariadené jednoposteľové izby a dvojposteľové izby s možnosťou prístelky, rodinné izby, apartmány ako aj bezbariérové izby určené pre handicapovaných klientov. Izby sú vybavené kúpeľňou, WC, telefónom, TV prijímačom so SAT programom a trezorom. Rodinám s malými deťmi ponúkame aj možnosť zapožičania detskej postieľky. Virtuálna prehliadka rodinnej izby.
V hoteli je možné ubytovanie so zvieraťom. Virtuálna prehliadka izby

 

 

Hotel *** SOREA TRIGAN je ocenený Certifikátom "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám" v rámci projektu "Vstúpte s dieťaťom". Platnosť certifikácie je na základe skutočného stavu hodnotených služieb kontrolovaná Úniou materských centier. 
Pre našich detských hostí máme nasledovné vybavenie:
- detský bazén 6x3m s hĺbkou 20cm v celom bazéniku, plávacie kolesá a rukávniky, plávacie okuliare, hračky vo vode v detskom bazéne (nie len šmýkačka ),ale aj hračky ako vedierka, postavičky a iné
- detské sedenie pri bazéne
- plienka na plávanie 
-  priestraný detský kútik  (42m2)  v ktorom sa nachádza bazénik s loptičkami, penové geometrické sedáky z ktorých si môže dieťa vytvárať bunker alebo hrad. K dispozícii je drevený domček s vybavením, sedením kuchynkou a doplnkami do kuchyne.Detské hračky ako sú bábiky, stavebnice, autíčka, košáriky, odrážadlá sú tiež k dispozícii.                                                                                                   
- detské menu                                                                                                                                 
- detské stoličky
- detské vaničky na kúpanie
- detský nočník
- detské redukcie
- detské postieľky 
- detské stupienky
- ohrievače na mlieko                                                                                                                                                                                   
- detské poistky do zásuvky                                                                              
- prebaľovací pult
- mikrovlnná rúra k dispozícii na ohrev detskej stravy 
- detské hry do exteriéru na zapožičanie
- rôzne spoločenské hry (od 3 rokov ) 
- stolný tenis
- detská kozmetika, plienky 
Pre deti sú pripravené aj spoločenské hry ALBI, karty, šachy, Človeče nehnevaj sa. V letnej sezóne je pre rodiny k dispozícii multifunkčné ihrisko, kde klientom požičiame lopty (futbalové, basketbalové, volejbalové alebo detské) ako aj bedminotonové rakety.  
Na terase hotela je trampolína, kde sa môžu deti vyskákať a rodičia si môžu posedieť pri dobrej kávičke s výhľadom na štíty Tatier.

Gastronomické služby  

Virtuálna prehliadka 

Široký sortiment jedál poskytuje hotelová reštaurácia. Raňajky a večere sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov, servírované trojchodové obedy (predjedlo, hlavné jedlo, dezert) s možnosťou výberu z 4 až 5 jedál vrátane vegetariánskeho menu.

Kongresové služby

Pre organizovanie školení, seminárov a konferencií na vysokej úrovni slúžia nové konferenčné sály a konferenčný salónik – všetky miestnosti sú vybavené konferenčnou technikou, k miestnostiam patrí aj miesto pre občerstvenie (kávové prestávky a fajčiareň), k dispozícii je lobby bar, kde podávame chutné kávové špeciality a dezerty.

Virtuálna prehliadka Kongresová miestnosť  

Virtuálna prehliadka Lobby bar

Doplnkové služby

Centrum WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU – informácie a foto nájdete v sekcii WELLNESS.

Virtuálna prehliadka Wellness

V letnej sezóne sú v okolí hotela vyznačené turistické chodníky na kratšie i dlhšie túry do okolitých dolín s prekrásnymi plesami, na Podbanské, Kriváň, Popradské pleso či Rysy. Letný FUN park v blízkosti hotela Fis ponúka atrakcie pre deti – trampolíny, detská autodráha, bazény s člnkami. Vyznávači adrenalínu si nenechajú újsť bungee jumping alebo paragliding. Vhodné podmienky na trekking, vysokohorskú turistiku s horským vodcom, horolezectvo a skalolezectvo ako aj cykloturistiku, in-line korčuľovanie, jazdenie na koni a iné.

V zimnej sezóne patrí Štrbské Pleso medzi najnavštevovanejšie lyžiarske stredisko Vysokých Tatier. Čakajú na vás sedačkové lanovky, vleky, technicky zasnežované zjazdovky, udržiavané bežecké trate, nočné lyžovanie, jazdy na snežných skútroch, skijörning, špičkové terény na freeriding, stredisko zimných športov PARK SNOW.

Hotel *** SOREA TRIGAN je vhodný pre rodinnú rekreáciu, relaxačno-ozdravovacie a regeneračné pobyty, športové sústredenia, organizovanie seminárov a školení. Poskytuje ideálne podmienky pre spoznávanie najmenších veľhôr sveta – Vysokých Tatier v každom ročnom období. Tunajšia vysokohorská klíma pôsobí priaznivo na ľudský organizmus a využíva sa na liečbu ochorení dýchacích ciest.