Hotel *** SOREA TRIGAN

  • 059 85, Štrbské Pleso
  • GPS: E 20° 3' 57" N 49° 6' 56"
  • Mapa

Hotel SOREA TRIGAN sa riadi dodržiavaním všetkých bezpečnostných nariadení ÚVZ SR !
Na základe vyhlášky ÚVZ SR platnej od 19.1.2022 sa zákazníci hotelov po tretej dávke už nebudú musieť preukazovať negatívnym testom; táto povinnosť ostáva pre osoby s dvoma dávkami vakcíny s dvojdávkovou schémou a s jednou dávkou vakcíny s jednodávkou schémou - hotely a podobné služby budú otvorené v režime OP+. Osoba do 12 rokov a 2 mesiacov sa považuje za plne očkovanú osobu a vyžaduje sa test !
Pri príchode na recepcii hotela je potrebné sa preukázať  GreenPassom alebo COVID preukazom prípadne aj potvrdením o prekonaní ochorenia, a pre osoby, ktoré nespĺňajú 3 x vakcináciu aj negatívnym RT- PCR testom nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 48 hodín.   

Rezervácie na zimné pobyty môžete posielať priamo na recepciu hotela - trigan@sorea.sk, alebo na CK SOREA - obchod@sorea.sk. Tešíme sa na vás v hoteli SOREA TRIGAN !

SOREA získala prestížne ocenenia Slovak Business Superbrands, certifikát Dôveryhodná firma GOLD 2020 a NAJZAMESTNÁVATEĽ roka 2020 v kategórii Cestovný ruch, gastro a hoteliérstvo! Získané ocenenia nás zaraďujú do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky. Sú potvrdením našej kvality a povzbudením pre zákazníkov pri ich každodenných rozhodnutiach.     

        

Prezrite si naše VIDEO a ponorte sa do interiéru a wellnessu hotela SOREA TRIGAN   

Virtuálna prehliadka hotela SOREA TRIGAN     

Čo je TRIGAN?

Nazýva sa tak časť hrebeňa klesajúceho z Hrebeňa Bášt, resp. posledného jeho vrchola Patrie, v nadmorskej výške 1 481 m. Je to zalesnený hrebeň, končiaci nad bývalým Liečebným domom Helios, ktorým prebieha červeno značená magistrála od Štrbského Plesa ku Popradskému plesu. Tento samoobslužný peší náučný chodník pripravili ŠL TANAP-u pod názvom „Lesom medzi plesom a plesom“. Pôvodný chodník bol založený v roku 1970. Je dlhý necelé štyri kilometre a vedie cez chrbát Trigana. Prejsť sa dá približne za 1,5 hodiny. Počas štrnástich zastavení sa turista dozvie veľa podrobností o tom, že les nie sú iba stromy, ale aj živočíchy a rastliny žijúce v ňom.

Lokalita

Kongres a relax Hotel *** SOREA TRIGAN je situovaný v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier pri Novom Štrbskom plese na území Tatranského národného parku, ktorý je najvýznamnejšou prírodnou rezerváciou na Slovensku. Štrbské Pleso je významným turisticko-športovým centrom a zároveň najvyššie položeným liečebným miestom Vysokých Tatier.

 

Ubytovacie služby

Virtuálna prehliadka apartmán

Hotelovým hosťom sú k dispozícii pohodlne zariadené jednoposteľové izby a dvojposteľové izby s možnosťou prístelky, rodinné izby, apartmány ako aj bezbariérové izby určené pre handicapovaných klientov. Izby sú vybavené kúpeľňou, WC, telefónom, TV prijímačom so SAT programom a trezorom. Rodinám s malými deťmi ponúkame aj možnosť zapožičania detskej postieľky. Virtuálna prehliadka rodinnej izby.
V hoteli je možné ubytovanie so zvieraťom. Virtuálna prehliadka izby

 

 

Hotel *** SOREA TRIGAN je ocenený Certifikátom "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám" v rámci projektu "Vstúpte s dieťaťom". Platnosť certifikácie je na základe skutočného stavu hodnotených služieb kontrolovaná Úniou materských centier. K dispozícii je detská postieľka, stoličky v reštaurácii, varná kanvica, detský kútik, animácie počas prázdnin a detské menu.
Pre našich detských hostí máme nasledovné vybavenie:
- detský bazén, plávacie kolesá a rukávniky, plávacie okuliare, hračky vo vode v detskom bazéne ( nie len šmýkačka ),ale aj hračky ako vedierka , postavičky a iné
- detské sedenie  pri bazéne
- plienka na plávanie 
- detský kútik                                                                                             
- detské menu                                                                                                                                            
- detské stoličky
- detské vaničky na kúpanie
- detský nočník
- detské redukcie
- detské postieľky 
- detské stupienky
- ohrievače na mlieko                                                                                                                                                                                   
- detské poistky do zásuvky                                                                              
- prebaľovací pult
- mikrovlnná rúra k dispozícii na ohrev detskej stravy 
- detské hry do exteriéru na zapožičanie
- spoločenské hry ( od 3 rokov ) 
- stolný tenis
- detská kozmetika, plienky 

Gastronomické služby  

Virtuálna prehliadka 

Široký sortiment jedál poskytuje hotelová reštaurácia. Raňajky a večere sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov, servírované trojchodové obedy (predjedlo, hlavné jedlo, dezert) s možnosťou výberu z 4 až 5 jedál vrátane vegetariánskeho menu.

Kongresové služby

Pre organizovanie školení, seminárov a konferencií na vysokej úrovni slúžia nové konferenčné sály a konferenčný salónik – všetky miestnosti sú vybavené konferenčnou technikou, k miestnostiam patrí aj miesto pre občerstvenie (kávové prestávky a fajčiareň), k dispozícii je lobby bar, kde podávame chutné kávové špeciality a dezerty.

Virtuálna prehliadka Kongresová miestnosť  

Virtuálna prehliadka Lobby bar

Doplnkové služby

Centrum WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU – informácie a foto nájdete v sekcii WELLNESS.

Virtuálna prehliadka Wellness

V letnej sezóne sú v okolí hotela vyznačené turistické chodníky na kratšie i dlhšie túry do okolitých dolín s prekrásnymi plesami, na Podbanské, Kriváň, Popradské pleso či Rysy. Letný FUN park v blízkosti hotela Fis ponúka atrakcie pre deti – trampolíny, detská autodráha, bazény s člnkami. Vyznávači adrenalínu si nenechajú újsť bungee jumping alebo paragliding. Vhodné podmienky na trekking, vysokohorskú turistiku s horským vodcom, horolezectvo a skalolezectvo ako aj cykloturistiku, in-line korčuľovanie, jazdenie na koni a iné.

V zimnej sezóne patrí Štrbské Pleso medzi najnavštevovanejšie lyžiarske stredisko Vysokých Tatier. Čakajú na vás sedačkové lanovky, vleky, technicky zasnežované zjazdovky, udržiavané bežecké trate, nočné lyžovanie, jazdy na snežných skútroch, skijörning, špičkové terény na freeriding, stredisko zimných športov PARK SNOW.

Hotel *** SOREA TRIGAN je vhodný pre rodinnú rekreáciu, relaxačno-ozdravovacie a regeneračné pobyty, športové sústredenia, organizovanie seminárov a školení. Poskytuje ideálne podmienky pre spoznávanie najmenších veľhôr sveta – Vysokých Tatier v každom ročnom období. Tunajšia vysokohorská klíma pôsobí priaznivo na ľudský organizmus a využíva sa na liečbu ochorení dýchacích ciest.