Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

LETNÁ DOVOLENKA V NÍZKYCH TATRÁCH. Tipy na výlety, ktoré si nesmiete nechať ujsť!

Aj vy by ste si tohto roku radi vychutnali krásnu dovolenku, plnú príjemných a úžasných zážitkov? Navyše takú, kde by ste sa vy i vaši blízki cítili bezpečne a domov by ste sa vrátili plní energie a nezabudnuteľných dojmov? Poradíme vám. Dovolenkujte na Slovensku a vyberte si niektorý z očarujúcich pobytov z ponuky hotelovej siete SOREA! A čo tak napríklad letná dovolenka v Nízkych Tatrách? Pozrite sa, čo všetko tam možno zažiť!

Krásne zážitky v Demänovskej doline

Ak patríte k tým, ktorí hľadajú pohodlie a dokonalý oddych, určite vás očarí hotel SOREA SNP, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Demänovskej doliny, v tichej oáze nádhernej prírody Nízkych Tatier. Tento príjemný hotel svojim hosťom ponúka ubytovanie v pohodlne zariadených izbách, slnečnú hotelovú reštauráciu s priamym výhľadom na svahy Chopku alebo oddych v saune, či pri dobrej masáži. Prostredie je vhodné na jarnú a letnú turistiku, treking a tiež nordicwalking. K atraktivitám tejto oblasti patrí predovšetkým Demänovský kras s Demänovskou ľadovou jaskyňou a Demänovskou jaskyňou Slobody, ale aj Vrbické pleso. Ak chcete potešiť aj svoje ratolesti, doprajte im niečo výnimočné a vychutnajte si spolu s nimi pravý farmársky zážitok pri návšteve  bio Farmy Východná. Hostia hotelovej siete  SOREA majú po predložení hotelového preukazu výraznú zľavu.

Bio Farma Východná je najvyššie položené ekologické hospodárstvo na Liptove (930 m.n.m.), zameraná na bio chov hovädzieho dobytka za účelom produkcie mlieka. Vďaka výnimočnej kvalite mlieka z horskej oblasti Vysokých Tatier ponúka exkluzívne syrové delikatesy a lahodné syry. Okrem produkcie mlieka a mliečnych výrobkov pestuje aj liečivé bylinky a drobné ovocie. Farma Východná ponúka aj prehliadku farmy, ktorá určite poteší malých i veľkých návštevníkov.

Termálna voda v Liptovskom Jáne pomáha a lieči už 700 rokov

Keďže väčšina z nás si svoju dovolenku nevie predstaviť bez kúpania a iných, typicky letných radovánok, je tu ďalší skvelý typ – hotel SOREA MÁJ, ktorý má pre svojich hostí tiež zaujímavú ponuku. Okrem termálneho bazéna si možno vychutnať aj rôzne druhy masáží a zábalov, ktoré určite dobre padnú po turistike, alebo počas chladnejších dní.

Krytý bazén s termálnou vodou má priaznivé účinky na dýchacie ústrojenstvo, svalový systém a pri problémoch s pokožkou. Ďalej možno využiť aj sauny, masážame, relaxačný a morský kúpeľ a fitnescentrum. Počas pobytu môžete využívať aj biliard, stolný tenis, stolové hry a detský kútik.

V letných mesiacoch je k dispozícii termálne kúpalisko TERMAL raj s prírodným termálnym prameňom s teplotou vody 28 – 29 °C. No a ak by ste si chceli zašantiť spolu so svojimi deťmi, všetky vekové kategórie si prídu na svoje v hotelovom JUMPING centre pri aeróbnych cvičeniach na profitrampolínkach.

Tí, ktorí majú radi rozprávky, si zase dozaista prídu na svoje, keď navštívia areál PIESOČKOVO, s obrovskými rozprávkovými sochami z piesku. Je predsa také príjemné poprechádzať sa pomedzi piesočnatými rozprávkovými bytosťami…! Hostia hotelovej siete SOREA majú po predložení hotelového preukazu zľavu 10 %.

Aj nenároční dovolenkári si môžu užiť nezabudnuteľnú dovolenku!

Nízke Tatry si však dosýta môžu vychutnať aj menej nároční dovolenkári, ktorí  síce nevyžadujú pri ubytovaní luxus, ale o to viac túžia spoznávať a odhaľovať fascinujúcu krásu týchto krásnych veľhôr.  Na Liptove sú teda veľmi obľúbené aj rekreačné pobyty pre nenáročných klientov v hoteli SOREA ĎUMBIER, ktorý je situovaný v Jánskej doline, jednej z najkrajších dolín Nízkych Tatier.  

V tejto lokalite si na svoje určite prídu vášniví cyklisti, pretože okolie ponúka v letnej sezóne návštevníkom množstvo cyklistických a turistických trás rôznych náročností.

Pravdaže, letná dovolenka v Nízkych Tatrách ponúka aj množstvo športových a kultúrnych podujatí a milovníci histórie majú možnosť navštíviť mnohé historické pamiatky. Ak sa vám nechce nič organizovať, hotel ĎUMBIER ponúka tiež veľa fakultatívnych výletov do blízkeho aj širokého okolia. Priamo pri hoteli môžete navštíviť aj Minislovensko – areál miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok. Areál je náučný, zábavný a oddychový, pre domácu i zahraničnú klientelu. Súčasťou parku je aj modelová záhradná železnička, ktorá predstavuje železničnú trať Červená skala – Margecany, s jej jedinečnými technickými pamiatkami. Hostia hotela SOREA ĎUMBIER majú vstupné za 1,00 €, pričom hoteloví hostia ostatných hotelov siete SOREA majú 50 % zľavu.


Mini Slovensko

Nenechajte si teda ujsť možnosť navštíviť najznámejšie historické pamiatky Slovenska v zmenšenej podobe. Ide skutočne o jedinečnú expozíciu miniatúr. V areáli približne jedného hektára nájdete spolu 19 modelov.  A tak tu blízko seba stojí napríklad Bojnický zámok, hrad Strečno, radnica v Levoči, či Kaplnka sv. Michala v Košiciach…

Nezabudnite využiť výborné zľavy!

Nemenej zaujímavá je aj jediná celoročne a každý deň otvorená Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne s 50 % zľavou pre hotely SOREA ĎUMBIER a SOREA MÁJ v Jánskej doline a s 33% zľavou pre hostí ostatných hotelov siete SOREA. So zvýhodneným vstupom nezmeškajte aj zaujímavé programy a výstavy v Liptovskej galérii P.M. Bohúňa a v Galérii Kolomana Sokola. Stačí sa len preukázať platným hotelovým preukazom SOREA. Navštíviť môžete tiež dedinku Vlkolínec, zapísanú v roku 1993 do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nádherné miesta, ktoré určite treba vidieť a veci, ktoré treba zažiť…

Ak svoju dovolenku radi trávite aktívne a v rámci dní voľna by ste toho predsa len radi spoznali ešte viac, môžete si vybrať aj z ponuky úžasných fakultatívnych výletov, alebo zaujímavých programov, ktoré pre vás pripravila hotelová sieť SOREA. Aby bol váš oddych bez zbytočného stresu, stačí si vybrať z bohatej ponuky výletov a programu na celý týždeň a objavovať Liptov v plnej kráse:

Môj liptovský týždeň zážitkov

To je názov bohatého programu, z ktorého si môžete vybrať množstvo krásnych zážitkov a výletov. Stačí sa čím skôr zahlásiť na recepcii hotela, pretože počet miest je obmedzený. Pri výletoch s organizovanou dopravou vás mikrobus bude čakať priamo pred hotelom. Na cestu si môžete objednať deň vopred v reštaurácii balíček a o obed máte postarané.

Pri viacerých vstupoch si môžete uplaniť zľavu s Liptov Region Card, ktorú vám vystavia na požiadanie na recepcii ZDARMA.

Pondelok

 • Pamiatky Liptovského Jána

Nenánorčná prechádzka Liptovským Jánom, spojená s kúpaním v “kadi”.

 • Pamiatky Liptovského Mikuláša

Múzeum Janka Kráľa, Židovská synagóga, prehliadka mesta so sprievodcom “PRÍBEH MESTA” júl – august o 10.00 hod.

Utorok

 • Ranné relaxačné cvičenie

7.00 – 7.30 hod. so skúsenou inštruktorkou Ivetkou.

 • Prednáška: “Ako seba zvládnuť v súčasnosti”, 9.30 – 10.30 hod.
 • Kúpele Lúčky – Aquavital Park 

– poldenný výlet (Návšteva bazénov s liečivou minerálnou vodou, prípadne možnosť doobjednania procedúr bez návštevy Aquavital parku.

Streda

 • Poľsko JABLONKA (nákupné trhy) – Celodenný výlet

Ďalšie odporúčané celodenné výlety:

 • Važecká jaskyňa a prehliadka Farmy Východná
 • Stanišovská jaskyňa

Štvrtok

 • Kúpele Lúčky – Aquavital Park

- poldenný výlet (Návšteva bazénov s liečivou minerálnou vodou, prípadne možnosť doobjednania procedúr bez návštevy Aquavital parku.

 • Liptovský Hrádok: Grand Castle a Národopisné múzeum a expozícia ovčiarstva 

Spoznajte ďalšie liptovské mestečko, navštívte hrad a pozrite si múzeum.

 • Medvedia štôlňa v Žiarskej doline 

 Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove.

 • Návšteva salaša v Žiarskej doline 

Ideálne miesto pre rodiny s deťmi

Piatok

 • Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline a Štrbské Pleso

 (Novootvorená trať Považskej železnice – novinka leta 2020!)

 • Demänovská Dolina

Spoznajte krásy Demänovskej Doliny – Vrbické pleso, Demänovská Ľadová jaskyňa, vyhliadka na Chopok.

 • Svätý Kríž a Vlkolínec a Prehliadka mesta Ružomberok

 Evanjelický drevený artikulárny kostol a Vlkolínec so svojou zachovalou pôvodnou architektúrou a štruktúrou horskej osady

Ak si vyberiete niektorý z jedinečných pobytov, či výletov, ktoré ponúka hotelová sieť SOREA, bude vaša dovolenka nielen čarovná a nezabudnuteľná, ale aj bezpečná, pretože pocit bezpečia, pohody a dôvery – to je presne to, čo získa každý, kto si vyberie dovolenku z tejto ponuky. A ešte niečo majú klienti hotelovej siete SOREA spoločné: Všetci sa na miesta oddychu radi vracajú a vyberajú si z tejto peknej ponuky znova!

Aj vy si môžete vybrať skutočnú kvalitu: Dovolenkujte na Slovensku a vyberte si z ponuky pobytov hotelovej siete SOREA…!