Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

RELAX A ZDRAVIE V JEDNEJ Z KLIMATICKY NAJČISTEJŠÍCH OBLASTÍ STREDNEJ EURÓPY

Hotel** SOREA ĽUBOVŇA má pre hostí bylinkový bonus

Popri štandardných hotelových službách na vysokej úrovni už viac rokov ponúkajú  v Hoteli** SOREA ĽUBOVŇA pre svojich hostí príjemné osvieženie –  fytoterapiu, kde  vďaka liečivým čajom výrobcu Agrokarpaty Plavnica možno posilniť svoje zdravie. K hodnotným minerálnym vodám Ľubovnianka a Miss+, ktoré vyvierajú priamo pod hotelom a sú k dispozícii hosťom, tak možno priradiť aj  pitie liečivých čajov s blahodarnými účinkami vo vynovenom fytoterapeutickom kútiku.
Horský región Starej Ľubovne patrí k najčistejším nielen na Slovensku, ale aj v rámci strednej Európy. Liečivé rastliny zo Zamaguria sa vďaka výrobcovi Agrokarpaty Plavnica stali vyhľadávanými produktmi v podobe čajov, masážnych olejov, kapsúl, voňavých vankúšikov a podobne.
 

Fytoterapeutická ochutnávka

Pocítiť silu liečivých čajov zo staroľubovnianskej oblasti môžu aj hostia tohto hotela – v bylinkovom fytoterapeutickom kútiku je denne v ponuke niektorý z vyše 180 druhov prírodných čajov. Záujemcovia o čaj zároveň dostávajú cenné a odborné informácie o tom, aký druh čaju pijú, pri akých ťažkostiach im môže pomôcť, na čo je vhodný, aké ďalšie druhy sú v ponuke a podobne. Je samozrejmosťou, že v hoteli si možno vybraný čaj kúpiť –  aj v efektnom darčekovom balení alebo drevenej kazete. Túto aktivitu hotela a spoluprácu s podnikom Agrokarpaty Plavnica návštevníci vítajú a oceňujú.

Čo je fytoterapia?

Väčšine z nás sa pri pojme fytoterapia  vybaví šálka horúceho čaju z toho najlepšieho z prírody. Liečivá sila rastlín je známa od nepamäti. Veľký čínsky herbár pochádza už  z 3. tisícročia pred n. l. a egyptská Kniha na prípravu liečivých prostriedkov pre všetky časti ľudského tela spísaná 500 rokov pred n. l. obsahuje vyše 700 liečiv vrátane nám dobre známej cibule, paliny, majoránu a brečtanu. Papyrus Eber zo starého Egypta obsahuje až 900 receptúr.  Ani moderná medicína  sa nevyhýba liečivej sile prírody a využíva mnohé látky na prípravu liekov a liečiv. Fytoterapia je liečba pomocou rastlín, respektíve liekovými formami pripravenými priamo z liečivých rastlín. V podstate je to „bylinkárstvo“ na vedeckých základoch.

Bylinky môžeme spolu kombinovať do rôznych zmesí. Je to šetrnejší a prirodzenejší spôsob pomoci, samozrejme, ak na to dohliada odborník. A práve takí  spolupracujú na spracúvaní vynikajúcich, čistých a zdraviu prospešných čajov v oblasti Zamaguria, ako ich majú možnosť ochutnať aj klienti Hotela** SOREA ĽUBOVŇA . 

Hotel v lone čistej prírody

Kongres a relax Hotel ** SOREA ĽUBOVŇA leží na severe Slovenska v malebnej doline Ľubovnianskych kúpeľov, neďaleko Starej Ľubovne. Je ideálnym na rodinnú dovolenku v každom ročnom období, no je aj vyhľadávaným centrom na usporadúvanie konferencií, kongresov alebo školení. Klienti tu môžu prežiť aktívnu dovolenku, nabrať nové sily v rámci relaxačných pobytov či využiť vyhľadávanú špeciálnu ponuku pre seniorov. Hotel je ocenený certifikátom Zariadenie priateľské k deťom a rodinám v rámci projektu Vstúpte s dieťaťom.

Majitelia chlpatých miláčikov ocenia, že do hotela možno zobrať aj psíka. Priamo v hoteli je wellness centrum s bohatou ponukou relaxačných služieb – krytý hotelový bazén, sauna, infrasauna, rôzne druhy masáží a relaxačných zábalov, aerosólový morský kúpeľ, fitnescentrum, petang, biliard, detská trampolína, vonkajšie ihriská, ako aj požičovňa bicyklov a rôznych športových potrieb a spoločenských hier. Pracovníci hotela vedia vytvoriť skvelú atmosféru pri opekaní na ohnisku s tónmi goralskej muziky či diskotékach, pripraviť fakultatívne výlety so sprievodcom, na mieru „ušiť“ športové podujatie či firemnú akciu, pomôcť pri organizovaní  významných rodinných podujatí a podobne. Maximálna ubytovacia kapacita je 283 izieb, t. j. 566 pevných lôžok a 305 prísteliek (871 osôb).

Nenechajte si ujsť

Keď sa vyberiete do tejto malebnej a ešte stále  cestovným ruchom príliš nezaťaženej  lokality, nájdete tu okrem čistého vzduchu,  obdivuhodných prírodných scenérií a pohostinných ľudí aj množstvo výletných miest, ktoré sa oplatí vidieť.  K najznámejším a najobľúbenejším patrí Pieninský národný park, doma i vo svete známy splav na pltiach po Dunajci, výlet na Ľubovniansky hrad, návšteva pútnického miesta – hory Zvir na Litmanovej, výlet do Nestville Parku v Hniezdnom s ukážkou remesiel a liehovarníctva, výlet do Vysokých Tatier, kúpeľnej obce Vyšné Ružbachy, výlet do Bardejova, zapísaného do Zoznamu UNESCO, ba aj do susedného Poľska.