Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

Spoznávajte jesennú krásu Slovenska

Relaxujte počas babieho leta v hotelových zariadeniach SOREA

SOREA pripravila na jeseň širokú ponuku pobytov vhodných pre všetky vekové kategórie.

Využite slnečné dni babieho leta s najstabilnejším počasím v roku  a príďte sa zrekreovať do hotelov pre rodiny s deťmi. SOREA má v ponuke produkty, ktoré sú veľmi vhodné na jesenné obdobie. Či už sú to hotely vo Vysokých, Nízkych Tatrách a na Spiši, ako základne na horské túry, ako aj wellness zariadenia, ktoré si môžu užívať celé rodiny, ale aj seniori alebo kongresové ubytovacie zariadenie v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave.

Objavte krásy severného Spiša a Pienin

Spiš patrí medzi turisticky najatraktívnejšie miesta nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej a východnej Európe. Tento región je popretkávaný unikátnymi historickými pamiatkami a prírodnými zákutiami európskeho i svetového významu, skvelou gotikou a na svoje si tu v každom ročnom období určite prídu aj milovníci prírody a vyznávači horských športov. Keď sa dostanete do okolia Starej Ľubovne, určite nevynechajte tretí najnavštevovanejší hrad na Slovensku – Ľubovniansky hrad. V minulosti bol významným miestom pre kráľovské rodiny v Európe. Región severného Spiša a Pienin má veľa prírodných lákadiel a je ako stvorený na pešiu turistiku. Nachádza sa tu viac ako 260 kilometrov značkovaných turistických chodníkov od skalných brál Pienin až po zelené poľany Ľubovnianskej vrchoviny a Spišskej Magury. Sú ideálnym miestom na ľahké a stredne náročné túry. Počas výletov do najmenšieho národného parku na Slovensku môžu návštevníci splaviť rieku Dunajec na tradičných goralských pltiach. Aj názov oblasti – Pieniny – pochádza od rieky, ktorá sa tu krásne pení.
Navštívte aj vy túto klenotnicu krásy i pamiatok Slovenska a doprajte si oddych v náručí malebnej novoľubovnianskej doliny a Hotela SOREA ĽUBOVŇA s bohatou ponukou fakultatívnych výletov v rámci pobytu. V blízkosti hotela nájdete voľne prístupné pramene minerálnej vody Ľubovnianka s najvyšším obsahom Mg na Slovensku a minerálnu vodu pre ženy MISS +.

10 NAJ vo Vysokých Tatrách

Tatry sú na jeseň neopakovateľne malebné! Príroda hýri pestrými farbami, slnečné lúče zahrejú, horský vetrík osvieži. Jeseň na horách je typická stabilnejším počasím, ďalekými výhľadmi, nepreplnenými horskými chodníkmi i väčším pokojom. K najkrajším prírodným krásam Vysokých Tatier patria Národná prírodná pamiatka Belianska jaskyňa, vodopád Skok v Mlynickej doline, najnavštevovanejšie Štrbské pleso, najväčšie a najhlbšie jazero v slovenských horách Hincovo pleso, impozantné štíty Kriváň, Lomnický a Gerlachovský štít, najvyššie položené horské sedlo nazývané Sedielko medzi zadným Ľadovým štítom a Širokou vežou, najmohutnejšia skalná stena Malého Kežmarského štítu, a v neposlednom rade úchvatné panoramatické pohľady z turistických chodníkov napr. v Kôprovej doline, v Mengusovskej či Hlinskej doline.
Ak sa chcete pozrieť na Vysoké Tatry z vtáčej perspektívy, nenechajte si ujsť výlet visutou lanovkou na Lomnický štít v tesnej blízkosti Hotela SOREA URÁN. Apartmánové ubytovanie, hotelové izby, moderná reštaurácia, lobby bar a  doplnkové relaxačné služby hotelového Wellness URANIA sú zárukou príjemného oddychu.

Ak chcete po náročnom výstupe, či jesennej prechádzke spoznávať tatranskú faunu a flóru nemusíte nikde cestovať. Botanická záhrada – expozícia tatranskej prírody sa nachádza priamo pred Hotelom SOREA TITRIS v Tatranskej Lomnici. Slúži na relax, prináša možnosť pozorovať 330 druhov tatranských rastlín a stromov osídľujúcich rôzne biotopy. Vo vzdialenosti 500 metrov od hotela na vás čaká najnavštevovanejšie múzeum svojho druhu na Slovensku – Múzeum TANAPu. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú. Dokonalý relax po výlete vám ponúkne hotelové AQUA Relax centrum.

Necelé 2 km od Tatranskej Lomnice sa v peknom a tichom prostredí Tatranských Matliarov nachádza Hotel SOREA HUTNÍK, ktorý je východiskom na turistiku do východnej časti Vysokých Tatier. Poloha osady umožňuje jednoduchý prístup do Doliny Bielej vody, k Chate na Zelenom plese a na Jahňací štít po modrej značke. Tento obľúbený rodinný hotel ponúka najširšiu škálu doplnkových služieb od hotelového bazénu cez minigolf, automatické dvojdráhové BOWLING centrum až po telocvičňu, alebo od relaxačných masáží až po morský kúpeľ. Na večernú opekačku pod Lomnickým štítom vám poslúži perfektne pripravené ohnisko so sedením.

 

Po jesenných romantických prechádzkach okolo jazierok lásky na Štrbskom Plese vám dobre padne relaxácia v Hoteli SOREA TRIGAN vo Wellness svete regenerácie a oddychu. Pre dospelé osoby je v rámci pobytu pripravený kozmetický balíček, čiastočná masáž a pre deti darček. Trpíte alergiou, astmou, kožnými chorobami? Pomôže vám inhalačná kabína s morským kúpeľom, ktorý mnohonásobne prevyšuje podiel minerálnych látok a solí vo vzduchu pri mori.

Jeseň na Liptove

Jeseň na Liptove je to najlepšie a najkrajšie obdobie stvorené na prechádzky, relax a pohodu. Keď začne zo stromov padať prvé farebné lístie a vetvičky kríkov pospájajú pavučinkové nite babieho leta, nadíde čas na dlhé, meditatívne prechádzky krásnou jesennou prírodou so sprievodom usmievajúceho sa „zubatého“ slniečka. Jesenný vzduch nesie so sebou vôňu rannej rosy, dozretých plodov a všakovakých húb. No kto by tomu dokázal odolať?

Čarovný Liptov

V Nízkych Tatrách je množstvo trás pre jesennú pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami obtiažnosti, od náročných, až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne začiatočníkov. Demänovská dolina ako najatraktívnejšia lokalita Nízkych Tatier, ponúka aj cykloturistiku alebo návštevu svetoznámej Demänovskej ľadovej jaskyne. Veľmi obľúbený je NORDIC WALKING v Jasnej. Samozrejmosťou je zdarma regionálna zľavová karta LIPTOV Region Card.
Výlet lanovkou na Chopok, návšteva skanzenu Liptovskej dediny... to je len zlomok aktivít, ktoré na vás čakajú na Liptove pri pobyte v Hoteli SOREA SNP aj so zapožičaním športových potrieb a trekkingových palíc. Nadšení hubári sa na jeseň stretávajú v Hoteli SOREA  ĎUMBIER, kde po bohatom fakultatívnom celotýždňovom programe alebo hľadaní húb v lesoch Jánskej doliny využívajú čaro termálneho prameňa Rudolf – termálnej vody, ktorá lieči už 700 rokov v neďalekom Hoteli SOREA MÁJ. Jesenné pobyty v tomto wellness a termál hoteli prekvapia romantickým večerným kúpaním pri sviečkach v hotelovom bazéne, masážou podľa výberu a lahodnou kávou s koláčikom v hotelovom bare. Ponuku dopĺňa možnosť špeciálneho jesenného obedového menu, kde si pochutíte na krémovej polievke Hokaido, pečenom kačacom stehne na rozmaríne s kapustou, zemiakovou knedľou a na záver jablkovou štrúdľou so šlahačkou a mätou.

 

Historický víkend v Bratislave

Bratislava -  hlavné mesto Slovenskej republiky, historické a kultúrne, centrum Slovenska, so špeciálnym  turistickým logom a sloganom „Little Big City“ (Malé veľké mesto). Sídlo múzeí, galérií, divadiel, vedeckých a vzdelávacích inštitúcií. Ak plánujete výlet do hlavného mesta, určite by ste nemali vynechať TOP pamiatky a atrakcie, ktoré robia Bratislavu výnimočnou. Ubytujte sa na hradnom vŕšku v Hoteli SOREA REGIA a do historického centra sa dostanete za 10 minút pešou chôdzou. Objavte Katedrálu Sv. Martina, Starú radnicu, Primaciálny palác, Michalskú bránu, Grassalkovichov palác, reštauráciu UFO vo výške 95 metrov s úžasným výhľadom na mesto, bratislavské korzo s kaviarňami a Schäne Nácim, či známym Čumilom ... Hradný okruh historickým vláčikom máte zahrnutý v cene historického víkendu v Hoteli SOREA REGIA.

Potrebujete zregenerovať svoje sily?
Kráčajte s nami, jesennými dňami!