Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk

Ubytovanie Piešťany

Najlákavejším dôvodov, prečo navštíviť Piešťany, sú piešťanské kúpele. Ich minerálne pramene obsahujú až 1500 mg minerálnych látok na liter vody. V rámci liečby sa kúpeľným hosťom ponúka i bahno, patriace medzi najznámejšie peloidy (liečivé bahná) sveta.

Peknú dovolenku vám zabezpečí ubytovanie. Piešťany spravia zvyšok.

Piešťany sú symbolom zdravia. Okrem príjemného prostredia a slnka o tom svedčí aj najznámejší piešťanský monument - socha lámača barlí. Lámač barlí bol pôvodne len znakom kúpeľov a mal jednoducho vyjadriť silu termálnych prameňov. Podnet vyšiel z mysle Ľudovíta Wintera a nápad sa zrealizoval pomocou nemeckého kresliča Arthura Heyera. „Barlolámača“ si dal Winter i patentovať, napriek tomu čelil asi 40 súdnym sporom. Socha však v meste napokon ostala a je prvou vecou, ktorá sa zjaví v mysliach ľudí pri slove Piešťany.

Čím sú Piešťany také výnimočné?

Najlákavejším dôvodov, prečo navštíviť Piešťany, sú piešťanské kúpele. Ich  minerálne pramene obsahujú až 1500 mg minerálnych látok na liter vody. V rámci liečby sa kúpeľným hosťom ponúka i bahno, patriace medzi najznámejšie peloidy (liečivé bahná) sveta. 
Nie je to však to jediné, čo celoročne láka tisícky ľudí do Piešťan. Kultúrny život rozhodne nezaostáva, a nájdete tu i oku lahodiace architektonické skvosty, užijete si výlety do prírody a turistické aktivity. Tým všetkým sa môžu Piešťany chváliť.

Vychýreným je piešťansky Dom umenia, v ktorom sa neustále konajú výstavy rôznych umelcov, či už mladých alebo aj starších, hodnotné diela na plátne a papieri sú hodné návštevy a videnia. Mimochodom, počuli ste už Cinematiku? Ak nie, tak vedzte, že je to známy medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná pravidelne od roku 2006 a teší sa viacgeneračnému publiku. V neposlednom rade sa popularite teší i hudobný festival Grape pre mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska.

Balneologické múzeum, založené v roku 1928, malo byť pôvodne zamerané na vlastivedu, ujala sa však idea špecializovať sa na balneológiu a históriu kúpeľov aj kúpeľníctva na Slovensku. Nájdete tu historické artefakty ako napríklad rôzne lekárenské pomôcky, staré pohľadnice, aj časť pozostalostí Milana Rastislava Štefánika. Pod správu Balneologického múzeá spadá aj pamätná izba literáta Ivana Krasku, Vila doktora Lisku či hradisko Kostolec.

Lákavé stavby a kostoly

V Piešťanoch by ste nemali obísť jedinú stredovekú pamiatku – ruinu Starého kláštora. Ostatné pamiatky sa, žiaľ, nezachovali z dôvodu častých záplav a povodní spôsobených vyliatím Váhu. Zaujímavý je i klasicistický Kostol sv. Štefana, neogotická Kaplnka Božského Srdca Ježišovho či najstaršia svetská budova – Kurthotel, secesný Hotel Lipa a Vodárenská veža, architektonicky príznačná funkcionalizmom.

Majú ubytovanie Piešťany pestré?

Ubytovacích zariadení je v Piešťanoch veľa. Prejsť sa najväčším a najstarším Sadom Andreja Kmeťa či Kúpeľným parkom a užiť si všetky krásy mesta túžia predsa mnohí. Nie každé ubytovanie však ponúka toľko benefitov náš hotel Sorea Sĺňava. Okrem bezbariérového vstupu a certifikátom „Zariadenie priateľské k rodinám a deťom“, sa čerstvo pýšime i novými wellness službami. Masáž lávovými kameňmi, morský kúpeľ či levanduľový, čokoládový a medový zábal sú novinky, ktoré si zamilujete. Ubytovanie v našom hoteli je výhodné aj kvôli rehabilitačnému centru Adeli, ktoré je veľmi úspešné v liečbe pacientov s poruchami podporného a pohybového aparátu. Tiché a pokojné prostredie, blízky športový areál, bowling centrum, neďaleká vodná nádrž Sĺňava, centrum len 1,5 km od hotela, to všetko svedčí o správnom výbere ubytovania v Hoteli Sorea.

Online rezervácia