Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

Ajurvédske masážne centrum

NOVINKA v hoteli **** SOREA REGIA

Lákadlom od septembra v Hoteli **** SOREA REGIA  je ajurvédske masážne centrum AYUR GANESH charakteristické  celkovou očistou tela a upokojením mysle. Masáže poskytujú originálni ajurvédski terapeuti, pochádzajúci z indického štátu Kerala, kolísky ajurvédy.
Manon, Reji a Shibu sa skvelo postarajú o klientov a poskytnú im veľmi účinnú terapeutickú masáž, ktorej cieľom je navodiť v tele rovnováhu. Procedúry ajurvédy podporujú lymfatický systém a napomáhajú detoxikácii organizmu, relaxačné masáže umocnené prírodnými olejčekmi bez akýchkoľvek chemických prísad  dobíjajú organizmus stratenou energiou.

Masáž Kalari 
Kalari masáž balansuje celé telo a myseľ. Masáž účinne uvoľňuje svalstvo na tele, zvyšuje cirkuláciu telesných tekutín a aktivuje lymfatický systém tela, čím napomáha detoxikácii. Kalari masáž je relaxačná a uvoľnujúca. Vykonáva sa teplým prírodným olejom a využíva špeciálne hmaty a techniky uvolňujúce celé telo a myseľ.

Abhyangam
Abhyangam patrí medzi obľúbené tradičné ajurvédske masáže. Slovo "abhyangam" v sanskrte znamená masírovať a popularitu si získala hlavne svojimi mnohými pozitívnymi účinkami. Je to uvoľňujúca relaxačná celotelová masáž, počas ktorej terapeut masíruje klienta kokosovým olejom alebo olejmi z liečivých byliniek, ktoré sú namiešané ajurvédskym špecialistom podľa individuálnych potrieb klienta. Masáž pôsobí na celkové uvoľnenie, relaxáciu a detoxikáciu organizmu. Je tiež vhodnou procedúrou pre liečbu rôznych porúch a chorôb, keďže zvyšuje imunitu. Odburáva stres, zlepšuje spánok, minimalizuje nepríjemnú "pomarančovú kôru" na pokožke človeka. Odporúča sa tiež ľuďom, ktorí trpia suchou pokožkou či majú sedavé zamestnanie, ktoré im spôsobuje stuhnuté svalstvo. Je príjemná, oddychová a pôsobí na celkové "vypnutie" mysle.

Udvarthanam
Procedúra, počas ktorej vám dvaja terapeuti synchrónne, pomaly a dôkladne vmasírujú do pokožky teplý liečivý púder. Masírujú ním celé telo, pri čom dochádza k odbúraniu celulitídy, naštartovaniu metabolizmu. Procedúra je vhodná pre znižovanie hmotnosti, pokožke vracia stratenú pružnosť a zároveň ju vyživuje.

Omladzujúca masáž tváre      
Masáž je jedinečná v tom, že správnymi pohybmi sa tvár postupne zbavuje vrások, krásne sa prekrvuje, následkom čoho je pleť žiarivejšia a mladšia. Po masáži nasleduje špeciálna bylinková pleťová maska, ktorá je namiešaná z ajurvédskych bylín, ktoré dodajú pleti potrebné živiny. Zatiaľ, kým si vy budete užívať pleťovú masku, terapeut vám dopraje reflexnú masáž chodidiel, ktorá podporuje celkový stav vášho tela a jednotlivých orgánov.

Marma masáž
Princíp tejto špeciálnej masáže je v tom, že na ľudskom tele sa nachádza 108 takzvaných "marma bodov", ktoré sú akoby centrá našej energie. V nich sa energia sústreďuje a cez ne plynule prúdi. Následkom rôznych situácií sa však stáva, že energia v jednotlivých bodoch sa zablokuje a energa už neprúdi tak, ako by mala. Vtedy človek začína pociťovať rôzne menšie či väčšie zdravotné ťažkosti na fyzickej i psychickej úrovni, cíti sa nervózny, unavený, často bez energie. Pomocou tejto špeciálnej masáže terapeut prechádza všetkých 108 bodov a postupne stimuluje tieto energetické centrá, čím odstraňuje bloky v energiách.

Masáž chrbta s reflexnou masážou chodidiel
Masáž začína masážou krku, ramien a chrbta a pokračuje reflexnou masážou chodidiel. Práve na chodidlách sa totiž nachádzajú špeciálne body, vďaka ktorým vie terapeut diagnostikovať, v akom stave sa nachádzajú vaše vnútorné orgány, či vaše telo funguje správne a kde sú bloky, ktoré bránia, aby energia v jednotlivých orgánoch putovala správne.

Antistresová masáž
Emocionálny či psychický stres patria medzi dôvody zlého držania tela, čoho následkom sú bolesti krku, ramien, lopatiek či krížov. Preto je tu masáž, pri ktorej sa terapeut zameriava práve na tieto miesta podľa individuálnych potrieb klienta. Masáž začína v sede uvoľnením ramien, šije a pliec, pokračuje v ľahu, kedy terapeut premasíruje celé telo. Súčasťou masáže je prikladanie horúcich herbálnych balíčkov na stuhnuté oblasti chrbtice podľa individuálnej potreby klienta.

AJURVÉDSKA DIAGNOSTIKA & KONZULTÁCIE
V centre Ayur Ganesh majú klienti možnosť ajurvédskej diagnostiky a konzultácie s ajurvédskou doktorkou Danielou Jurčič, MSc (Ayur.Med.) , ako aj s odbornými terapeutmi, ktorí im pomôžu určiť vhodnú terapiu pre ich telo, myseľ a dušu

Tieto a ďalšie zázraky ajurvédskych masáží sú pre klientov k dispozícii denne od 9. do 21. hodiny, vrátane víkendu.