Radi zodpovieme všetky vaše otázky +421 2 5542 2332 · obchod@sorea.sk
späť

Leto plné zábavy, trikov a ilúzií v hoteloch SOREA

Na malom území Slovenska môžete nájsť takmer všetko - od historických pamiatok, bohatej ľudovej kultúry a folklóru, až po zábavu v rušných uličkách miest.

Prečo dovolenka na Slovensku a prečo práve s hotelovou spoločnosťou SOREA?

Na malom území Slovenska môžete nájsť takmer všetko - od historických pamiatok, bohatej ľudovej kultúry a folklóru, až po zábavu v rušných uličkách miest. A práve v najatraktívnejších lokalitách Slovenska – vo Vysokých a Nízkych Tatrách, na Spiši a v Bratislave – ponúka dokonalú harmóniu letnej dovolenky hotelová spoločnosť SOREA. Bez ohľadu na to, či máme naplánovanú horskú turistiku, nordic walking, cykloturistiku, spoznávanie kultúrnych pamiatok, minerálnych prameňov, či len prechádzku letnou prírodou, dobre urobíme, ak sa rozhodneme pre relaxačné pobyty v hoteloch SOREA. Na výber je množstvo zvýhodnených pobytov pre všetky vekové skupiny. 

Hľadáte wellness bez hraníc, či AQUA víkend?

V tom prípade je pre vás pobyt v Hoteli SOREA TITRIS ako stvorený. Tento pobyt je spojený s hotelovým vodným a saunovým svetom AQUA Relax. Po náročnom horskom výstupe či túre zrelaxujete v perličkovej dnovej či ležadlovej masáži, pod vodnými tryskami, v troch saunách alebo relaxačnou masážou pod rukami skúseného odborníka. K dokonalej harmónii prispeje zábal podľa výberu ( bylinný, medový , rašelinový ). Deti určite poteší 36-metrový tobogan, vodný hríb a zrýchľovací kanál. Pre milovníkov rastlín je priamo pred hotelom vstup do botanickej záhrady TANAPu, kde na ploche 3,20 hektára môže návštevník nájsť vyše tristo druhov tatranských rastlín osídľujúcich rôzne biotopy, niektoré si možno dokonca aj kúpiť v podobe sadeníc alebo semien.

Keď máme na oddych len tri dni...

Keď sa stane, že nám okolnosti neumožnia vybrať sa na dlhú dovolenku, mali by sme si dopriať aspoň krátky, ale dokonalý oddych. Čo tak vyskúšať napríklad trojdňový pobyt Wellness URANIA
K dispozícii je nerezový relaxačný bazén s vodnými atrakciami ako lezecká sieť, hojdací záliv, vodné chrliče, masážne trysky, vodná perlička, dva detské bazény s vodným ježkom prepojené nerezovou kĺzačkou , fínska sauna, parná sauna , rôzne druhy masáží a zábalov ).  Počas pobytu si možno zapožičať aj trekingové palice a na vysokohorskú túru vám do termosky pribalia aj čaj. V prípade, že môžeme dovolenkovať dlhšie, možno si vybrať aj rozšírený pobyt s dvojnásobným množstvom doplnkových služieb, oba v Hoteli SOREA URÁN v Tatranskej Lomnici priamo pod lanovkou na Skalnaté Pleso, s prestupom na lanovku na Lomnický štít.

Wellness, prechádzky a jazierka lásky na Štrbskom plese

Wellness pobyt na vás čaká na Štrbskom Plese v Hoteli SOREA TRIGAN s neobmedzeným vstupom do centra WELLNESS SVET REGENERÁCIE A ODDYCHU s nerezovými bazénmi, 32 °C vodou, masážnymi vodnými tryskami, s perličkou a s farebnou svetelnou večernou symfóniou . V samostatnej zóne sa nachádzajú tri sauny, fitnescentrum a presklená oddychová časť s výhľadom na tatranské štíty. Ak máte chuť na romantickú prechádzku, nezabudnite na jazierka lásky na Štrbskom Plese. Okolo jazierok vedie upravený chodník, na ňom je osadených niekoľko lavičiek a je tu aj informačná tabuľa s ich históriou.

Bohatý program pre rodiny s deťmi

Obľúbený rodinný Hotel SOREA HUTNÍK v Tatranských Matliaroch ponúka najširšiu škálu doplnkových služieb od hotelového bazéna, cez minigolf, automatické dvojdráhové BOWLING centrum až po telocvičňu, alebo od relaxačných masáží až po morský kúpeľ. Bohatú ponuku hotelových doplnkových služieb pre rodiny s deťmi doplní letný animačný program. Nižšie v lese sa nachádza národná prírodná rezervácia Pramenište. Rezervácia chráni najzachovalejší reliktný borovicovo - brezový porast v tatranskej oblasti. Kvôli výskytu kriticky ohrozených druhov nie je prístupná verejnosti. Tatranské Matliare ponúkajú podobné turistické možnosti ako susedná Tatranská Lomnica. Poloha osady umožňuje jednoduchý prístup do Doliny Bielej vody, k Chate na Zelenom plese a na Jahňací štít po modrej značke.

Tatranské kultúrne leto ponúka zábavu pre každého

Tatranské osady budú aj v tomto roku opäť žiť obľúbenými letnými akciami počas Tatranského Kultúrneho leta. Účinkujúci  z domova i zo sveta sú pripravení až do septembra prinášať kultúrno-hudobné aj divadelné osvieženie a zábavu pre domácich a turistov. Návštevníci si môžu tradične užívať výlety lanovkami na vyhľadávané Skalnaté pleso, Lomnický štít a do Lomnického sedla  v Tatranskej Lomnici,  zatiaľ čo deti budú môcť opäť  zábavno – edukatívnou formou spoznávať najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier v rámci eco - friendly projektu  Tatranská Divočina. 

A čo ak je počasie premenlivé?

Kamzíkovo a Svištia  Krajinka na Skalnatom Plese pozývajú rodinu na spojenie príjemného s užitočným aj v premenlivom počasí v horách. Milovníci adrenalínu majú o super zábavu postarané pri jazde kárami a kolobežkami zo Štartu v Tatranskej Lomnici.  Tí návštevníci, ktorí nevyhľadávajú tento druh zábavy  si môžu svoje cestovateľské ciele zamerať na návštevu galérií či múzeí. Turistické chodníky, pribúdajúce cyklotrasy, výlety na vysokohorské chaty, kultúrne a spoločenské akcie, to všetko si budete môcť užiť. Povestná slovenská pohostinnosť a srdečnosť len umocní zážitok z dovolenky vo Vysokých Tatrách.

Voňavý oddych i zábava na Liptove

Raj zdravého oddychu na Liptove ponúka Hotel SOREA MÁJ v Jánskej doline. Okrem letného termálneho kúpaliska a vnútorných hotelových bazénov s termálnou vodou tu môžete prežiť Vital a Relax pobyt, resp. Aróma pobyt s liečebnými procedúrami - levanduľovou, kokosovou či pomarančovou masážou, relaxačným zábalom podľa výberu.
Hľadaj poklady Liptova! je regionálny produkt.  Spoznávajte krásy Liptova a hľadajte jeho poklady. Očaria vás hory, termálne pramene, jaskyne a podzemné krásy, salaše a tradičná kuchyňa, história – skanzeny a múzeá. Jeden z pokladov Liptova bude ukrytý aj v priestoroch Hotela SOREA MÁJ a termálneho kúpaliska TERMAL raj. Termálna voda vo vonkajších a vnútorných bazénoch hotela SOREA Máj pochádza priamo z termálneho prameňa Rudolf. Teplota vody je 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). 
Súčasťou letnej sezóny budú denné animácie na termálnom kúpalisku  Miniclub, Minidisco, Aquagym, športové turnaje a animácie v hoteli s večernými programami a kvízmi. V hotelovom JUMPING centre sa budú môcť hostia zoznámiť s dynamickým aeróbnym cvičením na špecifických trampolínach s riadidlami, ktoré sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori.

V Demänovskej doline vás čaká masáž lávovými kameňmi a drak Demián!

V najkrajšej a najnavštevovanejšej doline Nízkych Tatier v Demänovskej doline, v oáze ticha a zelenej prírody, ponúka svoje služby Hotel SOREA SNP. Cenovo zvýhodnený letný pobyt Prázdniny s horou zážitkov dopĺňajú rôzne hotelové zľavové bonusy a zapožičanie športových potrieb. Spestrením pobytu môže byť aj masáž lávovými kameňmi alebo škoricový či rašelinový zábal. Pre najmenších je pripravené detské ihrisko a  brožúrka s mapou Záhady draka Demiána. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom - legendou Demänovskej doliny. Obľúbená rodinná hra v prírode vás zabaví novými úlohami. Drakopark nie je nejaký uzatvorený park, je to hravé putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy. Rodinná hra Drakopark Chopok, je zaručenou zábavou na čerstvom horskom vzduchu, pre veľkých aj malých. Stačí postupovať podľa mapy, ktorú nájdete v brožúrke. Okrem  riešenia úloh na vás čakajú aj detské atrakcie ako Dračia veža, Drakolez, Dračie vajíčko, trampolína, pieskovisko a iné...

Jasná Nízke Tatry a Liptov ponúka veľký počet trás pre pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami obtiažnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy, až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne začiatočníkov. Vyberte si podľa vašej fyzickej kondície a v prípade, že sa v horách necítite ako doma, využite služby horských vodcov, vďaka ktorým sa vaše aktivity v horách, stanú bezpečným dobrodružstvom. 

Ak máte radi výlety...

Týždeň nezabudnuteľných fakultatívnych výletov po pamätihodnostiach Slovenska Môj slovenský týždeň zážitkov, môžete stráviť, ak sa ubytujete v Hoteli SOREA ĎUMBIER v Liptovskom Jáne. Čaká na vás Oravský podzámok, Skanzen Zuberec, Vyhliadka na Chopok, Vrbické Pleso, Oravská lesná železnica, Čiernohorská železnica – Čierny Balog, Pieniny, výlet do Poľska a ešte všeličo iné. Ponuka je obohatená mimoriadnou zľavou  na vstup ( 1,00 € ) do jedinečnej expozície miniatúr kultúrnych pamiatok MINISLOVENSKO, umiestnenej priamo pri hoteli. Areál je náučný, zábavný a poznávací pre celú domácu i zahraničnú klientelu všetkých vekových kategórií. Väčšina modelov v mierke 1 : 25 sú pamiatky zapísané aj v kultúrnom dedičstve UNESCO. Pre všetkých ostatných hostí SOREA platí 50-percentná zľava na vstup do expozície. Každý týždeň sa vám hotel predstaví Večerom liptovských špecialít s ľudovou hudbou.

Hubári, rybári a milovníci minerálnych prameňov môžu skúsiť Spiš!

Vyše 260 km vyznačených turistických chodníkov a nádherné lesné prostredie v okolí Hotela SOREA ĽUBOVŇA na Spiši zaručujú ideálne podmienky pre letnú dovolenku. Na svoje si prídu i hubári a rybári, ale aj milovníci minerálnych prameňov. Širokú škálu hotelových relaxačných doplnkových služieb spríjemní bohatý kultúrny program hotela, ako je vyhľadávaný Ľubovniansky hrad, Litmanová  - hora Zvir, Nestville Park Hniezdne, plniareň minerálnej vody Ľubovnianka, Pieniny, Červený kláštor, Strážky, TANAP. V ponuke regiónu je aj poznávací výlet Cesta minerálnych prameňov, ktorých je v tomto kraji vyše 80. Milovníci gastronómie sa môžu tešiť na dni špecialít  pod názvom Tak chutí Spiš, a to každý piatok počas leta. Pre milovníkov cyklistiky sú v hoteli k dispozícii aj bicykle k zapožičaniu. 

Víkendy v Bratislave

Historickú Bratislavu ako sídlo múzeí, galérií, divadiel, vedeckých a vzdelávacích inštitúcií môžete spoznávať v rámci Klasik a Turist víkendového pobytu Hoteli SOREA REGIA. Pre nadšencov thajských masáží sú v ponuke Relax víkendy s luxusným balíčkom exotických thajských procedúr v hotelovom relax centre Baanthai.

Prečo si vybrať letnú rodinnú dovolenku práve v sieti SOREA?

Takmer všetky hotely SOREA sú ocenené certifikátom „Vstúpte s dieťaťom“ – zariadenia priateľské k deťom a rodinám , ponúkame detské zľavy do výšky 100 %. Nastávajúca letná  sezóna sa bude niesť v znamení zábavy, trikov a ilúzií. Animačné programy v hoteloch SOREA pre deti i dospelých sú obohatené bonusmi pre všetkých hotelových hostí v podobe zvýhodnených vstupov a v spolupráci s obchodnými partnermi.

Aké zľavy vás čakajú?

- 50 % zľava na vstup do jedinečnej expozície miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok  - Park MINISLOVENSKO v Liptovskom Jáne pri Hoteli SOREA ĎUMBIER ( pre klientov tohto hotela platí výnimočná zvýhodnená cena, a to 1,00 € / os. ) 

- 30 % zľava na vstup do zábavného parku trick-artu a optických ilúzií TRICKLANDIA v Starom Smokovci.  Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Je to hra medzi umelcom a návštevníkom. Aby ste v tejto hre obrazov uspeli, musíte zapojiť všetky svoje zmysly 

- pre hotelových hostí siete SOREA a najmä pre ich deti bude tiež zaujímavá prehliadka farmy Východná. Návšteva teliatkovej škôlky, ovčína, či ochutnávka čerstvých syrových výrobkov bude možná za špeciálnu cenu len pre hostí siete SOREA 

- už každoročne poskytuje 50 % zľavu na vstup pre klientov hotelov SOREA v Jánskej doline aj Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne. Klienti siete SOREA z ostatných lokalít Slovenska  môžu využiť 33 % zľavu 

Pri všetkých zvýhodnených vstupoch stačí,, ak sa preukážete platným hotelovým preukazom SOREA.

- 20 % zľava na termálne kúpalisko Izabela a na liečebné procedúry v kúpeľoch Vyšné Ružbachy pre klientov Hotela SOREA ĽUBOVŇA

- 20 % zľava na Ľubovniansky hrad a skanzen počas výletu organizovaného hotelom SOREA ĽUBOVŇA 

- 10 % zľava na vstup do expozície severného Spiša – Nestville Hniezdne pre klientov Hotela SOREA ĽUBOVŇA 

- ostatné zľavy a bonusy na základe regionálnej karty LIPTOV CARD a TATRY CARD (aj počas tohto leta môžu turisti a držitelia TATRY Card využívať dopravu električkami zdarma,  čo zabezpečí turistom komfort, a zároveň odľahčenie dopravy a parkovísk v jednotlivých lokalitách Vysokých Tatier ). 

Dovolenka na bicykli ponúka jedinečné trasy

Pre priaznivcov aktívnej dovolenky ponúka okolie hotelov siete SOREA možnosť objavovať krásy Slovensky zo sedadla bicykla. Cykloturistika je vynikajúcou príležitosťou, ako spojiť športový pohyb s bezprostredným zážitkom z prírody. Rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier, cyklomagistrála vedúca takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier – to je viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých – rodinky s deťmi, milovníkov horskej a cestnej cyklistiky, športovcov aj začínajúcich cyklistov. 
Na Liptove je pre vyznávačov cyklistiky pripravených 634 km cyklotrás a najväčší bike park na Slovensku. Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, cez Čiernovážsku dolinu či Demänovskú dolinu a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. 
260 kilometrov tratí horským terénom v regióne Severný Spiš a Pieniny sa líšia svojou náročnosťou, dĺžkou i prevýšením. Singletraily Cyklostopy predstavujú nové poňatie cyklistického zážitku. Sú to jednosmerné chodníky, určené iba pre bicykle a povolený je len zjazd. Nachádzajú sa pod Oslím vrchom za Ľubovnianskym hradom. Názvy jednotlivých trás – Vlčia, Medvedia a Rysia sú inšpirované lesnými zvieracími chodníčkami. Ako stvorená pre rodiny s deťmi je Pieninská cesta, nenáročná cyklotúra prekrásnou scenériou prielomu rieky Dunajec. Začína pri Národnej kultúrnej pamiatke múzeu Červený Kláštor, pokračuje prielomom rieky Dunajec až k poľskému susedovi. 
Aj Bratislava má cyklistom čo ponúknuť...
Vďaka kopcovitému i rovinatému terénu ponúka aj Bratislava a jej okolie skvelé možnosti na cykloturistiku. Bratislava je napojená na medzinárodnú Dunajskú cyklistickú cestu, ktorá je počas slnečných dní vyhľadávaná rekreačnými cyklistami – a to najmä popri lužných lesoch medzi Petržalkou, Rusovcami a Čuňovom. Fyzicky zdatnejších cyklistov však určite bude zaujímať Bratislavský lesný park, ktorý zahŕňa okrem lužných lesov pri Dunaji aj masív Devínskej Kobyly a časť Malých Karpát.

Vyberte si zo skvelej letnej ponuky a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v hoteloch spoločnosti SOREA!